TÜBİTAK BİLGEM IV. Paydaş Görüşleri Ortak Akıl Platformu Çalıştayı Düzenlendi

-A +A

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM), 10-11 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da TÜBİTAK BİLGEM IV. Paydaş Görüşleri Ortak Akıl Platformu Çalıştayı’nı düzenledi.

Çalıştayda, TÜBİTAK BİLGEM, üniversiteler, özel sektör ve kamu kurumlarından Bilgi Güvenliği, Bulut Bilişim, Modelleme ve Benzetim, Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar, Ağ Teknolojileri ve Sosyal Ağlar, Bilişim Yönetişimi, Elektronik Harp, Radar Teknolojileri, Lazer Teknolojileri, RF Teknolojiler, Giyilebilir Teknolojiler ve Internet of Things konu başlıklarında çalışan 200 ü aşkın uzman ve yönetici yer aldı.  İki gün süren çalıştay boyunca, araştırmacı ve uzmanlar birlikte çalışarak, söz konusu  çalışma alanlarına ait ekosistem haritası geliştirdiler.

Açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif ERGİN yaptığı çalıştaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  ve TÜBİTAK Araştırma Merkezleri başta olmak üzere, Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gümrük Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Hazine Müsteşarlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,TUSAŞ/TAİ, STM, AFAD, TSE, TUİK, EPDK,ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, DHMİ, HAVELSAN,ROKETSAN, ASELSAN, METEKSAN, IBM, NETAŞ, BTK, RTÜK,TRT, İBB, ÖSYM, TÜRKSAT’ın yanısıra bir çok kamu ve özel kuruluşları katılım sağladı.

25.06.2015